• Görüntülenme : 1.301 Kez Okundu
  • Kategori : Android
  • Tarih : 19 Ocak 2013
  • Yazar :

Son yıllarda Android işletim sisteminin yaygınlaşmasının ardından, başta yüksek pil tüketimi ve sonrasında düşük kullanım süresi sorunları hızla artış göstermeye başladı.

Java sanal makinesi üzerinde çalışan Android, diğer tüm mobil işletim sistemlerine göre daha çok güç tüketimine sahip. Bunun üzerine bir de üreticilerin geliştirdiği kendi arayüzleri ve sizin eklediğiniz Widget’larla beraber bu tüketim katlanarak artıyor.

İddialı teknik özelliklere sahip bir Android telefon kullanıyorsanız ve bataryası 1800 – 2000 mAh’in aşağısındaysa şarj problemi yaşamama gibi bir imkanınız çok az. O yüzden çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Rehberimizde akıllı telefonlarda en çok güç tüketen bileşenleri ve bunlara karşılık neler yapmanız gerektiğini sizlere aktardık. Özellikle ekran parlaklığı, ekranda seçtğiniz duvar kağıdı ve tema, işletim sistemi kullanımı gibi ipuçlarıyla videomuzda sizlere etkili kullanımın kapılarını açıyoruz. O zaman videomuzu izlemeye başlayalım ve artık telefonumuz daha az güç tüketsin.

Sponsor Reklam

Benzer Yazılar

Yazar Hakkında

Yorumlar

Bu yazı hakkında birşeyler demek ister misiniz?

RSS üzerinden bu yazıya yapılan yorumları takip edin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Sosyal Ağlar

Facebook
Twitter
GooglePlus
Linkedin
RSS

Kategoriler

Yorumcular

Resim Köşemiz

bira1 default bira2 angry bira tekila1

Etiketler

Başarılı Çalışmalar

Video Kutusu

Tema panelinden youtube video adresi giriniz.

lvd testi lvd testi ürünlere barkod numarası verilmesi Gebze Etüt Merkezi betnano maç yayınları |